» » Чим зараз живе околиця Макіївки: мікрорайон Дакі (Фото)
Останні новини

Чим зараз живе околиця Макіївки: мікрорайон Дакі (Фото)

Теги: Блоги
Чим зараз живе околиця Макіївки: мікрорайон Дакі (Фото)
Як живе зараз мікрорайон Дакі окупованої Макіївки написав блогер Олег Катеринський.

Подаємо його текст у перекладі українською:

«Поблизу Ясинуватої розташований один з мікрорайонів Макіївки — Дакі. Тут же знаходиться залізничний вокзал Макіївки, який ще в 2014 році припинив свою роботу через загрозу життя пасажирів.

Протягом останніх двох років Дакі жив як на пороховій бочці. На території мікрорайону знаходиться «Ясинуватський коксохімічний завод» (ЯКХЗ), в який неодноразово потрапляли снаряди, але на щастя обійшлося без шкоди для навколишнього середовища і серйозних наслідків. З моменту початку бойових дій з ЯКХЗ скоротили і звільнилися майже 400 осіб. Сьогодні на заводі працює близько 600 чоловік. Про це розповів генеральний директор заводу в одній з місцевих газет.

Через два роки після падіння снарядів біля залізничного вокзалу Макіївки і найближчих будинків, більшість квартир як і раніше залишаються без вікон, замість них фанера і картон.

Незважаючи на те, що місцева котельня знаходиться в такому ж стані, опалювальний сезон в мікрорайоні пройшов без особливих проблем. Правда, за винятком кількох січневих днів. Тоді по всій Макіївці опалення працювало з перебоями. Сьогодні в мікрорайоні дДакі все як до війни: працює ринок, який ні на один день не закривався, автостанція, з якої можна дістатися як до центру Макіївки, так і у сусідні райони.

 

Працюють магазини і супермаркети і, звичайно ж, найбільш популярна на сьогоднішній день послуга «переведення в готівку» банківських карт. Багато людей все ще отримують грошові перекази від рідних і знайомих на свої банківські карти, а хтось працює на українських підприємствах і також отримує зарплату на карту, тому «переведення в готівку» з карт в Макіївці не перестає користуватися попитом. Природно, не варто забувати і про пенсіонерів, які змогли домогтися переоформлення своїх пенсій на карти і також переводять кошти в такого роду «сервісах». Але найцікавіше в мікрорайоні Дакі — це те, що ніде немає жодного прапора так званої ДНР. Створюється враження, що район живе поза політикою. Так, школи, дитсадки і той же ЯКХЗ фінансується з «бюджету», але при цьому на школах немає прапорів, дитсадки не рясніють «триколорами». Єдине, що нагадує про життя в «республіці» це нові таблички на школах і ціни в рублях.

За школою працює дитяча секція футболу. Для хлопців створені хороші умови тренувань. Далеко не всі райони Донецька можуть похвалитися таким полем і спортивним інвентарем.

Однак існують і проблеми. Місцеві жителі розповідають, що при віддаленні від центру Макіївки продукти харчування дорожчають. «На Червоному ринку (центр Макіївки) окісти до 100 рублів, а у нас по 110 руб. Чому так, нам не пояснюють, кажуть, хочете беріть, не хочете — не треба», — скаржиться місцева жителька Анастасія Василівна. «Також і яйця. Тут на 3-5 рублів дорожче», — додає бабуся. Її подруга Наталя Сергіївна як і раніше чекає скління вікон, які ще в 2014 році розбилися від ударної хвилі. У районі, як і по всьому місту, чекають закінчення війни і повернення до мирного життя».

 
Вівторок, 10 травня 2016 р.
187 переглядів
0
ОБГОВОРЕННЯ
  • 0на сайті
  • vKontakte
  • FaceBook
На жаль, до цієї новини поки що немає
коментарів
На жаль, ви не можете
додавати коментарі
Опитування
Всі

Яку соціальну мережу ви відвідуєте найчастіше?


Популярні новини