» » Експерт розповів, для чого громадам потрібне право розпоряджатися землею
Останні новини

Експерт розповів, для чого громадам потрібне право розпоряджатися землею

Теги: Новини
Експерт розповів, для чого громадам потрібне право розпоряджатися землею
В Україні понад 60 млн га землі, з яких понад 70% (42 млн га) — земля сільгосппризначення, що розташована за межами населених пунктів.

Із цих земель 32 млн га розпайовані, а ще 10,5 млн га до цих пір державні. Значна частина цих земель знаходиться в межах об’єднаних територіальних громад. Проте громади ними не можуть розпоряджатися. Замість них землею розпоряджаються центральні органи влади.

«Земля – найголовніший ресурс для розвитку громад, — експерт Проектного офісу секторальної децентралізації Олег Проценко. — Адже новостворені об’єднані громади повинні мати ресурси для свого ефективного розвитку. А питання належності земель за межами населених пунктів – ключовий стимул й чинник для успішного формування базового рівня місцевого самоврядування», — додав експерт.

Читайте також: Експерт пояснила, коли об’єднана територіальна громада може бути спроможною

За словами експерта, задля того, щоб місцеві бюджети справді зросли, треба паралельно вводити практику реалізації землі (й орендних прав на неї) виключно через прозорі електронні аукціони. Адже це дозволить прослідкувати весь ланцюжок взаємовідносин продавець-покупець. До того ж кожен зможе порівняти ціну реалізації з ринковою. Саме цей механізм гарантуватиме найвищу ціну й відсутність корупції.

Як відомо, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив Мінрегіону та Мінагрополітики розробити законопроект про передачу місцевій владі повноважень з розпоряджання землею у межах територіальних громад.
Четвер, 10 серпня 2017 р.
7 переглядів
0
ОБГОВОРЕННЯ
  • 0на сайті
  • vKontakte
  • FaceBook
На жаль, до цієї новини поки що немає
коментарів
На жаль, ви не можете
додавати коментарі
Опитування
Всі

Яку соціальну мережу ви відвідуєте найчастіше?


Популярні новини