» » Чому в Дніпрі незнищенні незаконні пункти прийому металобрухту
Останні новини

Чому в Дніпрі незнищенні незаконні пункти прийому металобрухту

Чому в Дніпрі незнищенні незаконні пункти прийому металобрухту
Міський сайт «Дніпро»  разом з громадськими вивчав, чому складно знайти управу на незаконні пункти з прийому металу, куди тягнуть все, що погано лежить і можна вкрасти.

В останні місяці хвиля вандалізму і варварства просто захлиснула місто Дніпро. Величезний резонанс отримали історії з крадіжкою бюстів видатних вчених в медакадемії, бюста Даші Севастопольської, меморіальних табличок Яворницькому і Магро, спроба вкрасти портрет з меморіальної дошки Вучетича. Про всі ці шокуючих випадках Міський сайт вже писав.

Але ця шокуюча тенденція народилася не в цьому році. Уже років 20 в нашому місті крадуть і тягнуть в такі пункти все, що містить метал: вирізають кабелю, курочат паркани, огорожі, лавки, крадуть гробниці і пам’ятники на кладовищах, обносять приватні будинки і подвір’я дачників. Все вкрадене стікається в пункти з прийому металу.

Міліція, а тепер поліція періодично накривають черговий такий металевий притон. А завтра на його місці або по сусідству відкривається такий же. Чому влада і правоохоронці не можуть припинити це беззаконня на корені — про це багато говорять активісти, громадські працівники, звичайні городяни.

І не тільки, до речі, говорять. Останнім часом громадські працівники все активніше намагаються допомогти владі і поліції викрити діяльність таких пунктів. Та тільки з цього мало що виходить.

Ось такий конкретний приклад.

На початку квітня 2017 року громадянка С. Лариса Олексіївна звернулася до громадської організації «Майдан Січеслав-Дніпро» із заявою. Його підписало ще 40 осіб — жителів Самарського району. Люди обурені роботою пункту з прийому металу на ул.Левобережная в цьому районі. У цей пункт, на переконання заявників, тягнуть все, що можна знайти і вкрасти. У Лариси С. Вкрали труби, у інших заявників — посуд, інструменти, металеві деталі і матеріали.

- Крадіжки металу в цьому районі спостерігаються постійно, про що місцеве населення регулярно сигналізує, — розповідає керівник цієї громадської організації Віктор Романенко. — Крім крадіжок в приватних будинках, крадуть каналізаційні люки, кабель тощо. Навколо приймального пункту крутяться підозрілі люди, п’яні і бомжі, там постійно виникають бійки. А жителі це неподобство змушені спостерігати.

3 квітня 2017 року біля чотирьох годин дня з двору Лариси Олексіївни були вкрадені труби, що підпирають виноградну лозу. Сама Лариса Олексіївна в цей час перебувала в будинку, і факт крадіжки бачила з вікна. Сусіди бачили, як чоловік підозрілої зовнішності поніс вкрадені труби в недалеко розташований пункт прийому металобрухту (це недалеко від її будинку) і вийшов звідти вже без труб.

Постраждалі викликали поліцію, а потім і оперативно — слідчу бригаду, і разом з ними зайшли в приймальний пункт. До них вийшла жінка, яка повідомила, що вона є найнятим працівником і здійснює прийом металобрухту. У гаражі знайшлися вкрадені труби. А ще там були цілі секції металевої огорожі в хорошому стані, які чомусь поліцію не зацікавили.

11 квітня 2017 року Лариса Олексіївна отримала відповідь від Самарського районного ради за № С- 48. Ось що їй пишуть:

«Районною робочою групою з питань дотримання законодавства в сфері торгівлі і платних послуг 11.04.2017 р була проведена рейдова перевірка за вказаною адресою та виявлено порушення, а саме: на території приватного домоволодіння в гаражі проводиться незаконна діяльність з прийому металобрухту».  Але ніякої реакції не було — пункт благополучно продовжував свою роботу!

20 квітня 2017 року Лариса Олексіївна пише повторну заяву і проханням закрити незаконний пункт прийому металобрухту. Відповіді, як і раніше немає. А зараз вона ходить по довколишніх вулицях і зриває оголошення про прийом металобрухту. Звичайно, її дії не так ефективні, але це краще, ніж бездіяльність місцевої влади та поліції.

- У Самарському районі — активні громадські працівники, які не хочуть миритися з такою ситуацією, — каже Віктор Романенко. — А ось влада, створюється враження, просто закриває на це очі. Доходить до парадоксів. Згаданий пункт з прийому металобрухту знаходиться поруч з районною прокуратурою. Мисливці за металом вирізали телефонні кабелі, що йдуть до прокуратури, тепер там не працюють стаціонарні телефони. Ми їм говоримо: ви ж самі постраждали від діяльності злодюг і цього пункту, втрутьтеся в ситуацію! Реакції немає … У районі все прекрасно всім відомо. І про те, що кабелю обпалюють на території технікуму — сморід стоїть на всю округу. І де ще приймають метал. Ми про ці факти особисто повідомляли голові райради Федько. І — нуль реакції. Поки влада не діє, людям залишається хоча б зривати оголошення таких пунктів.

Костянтин Шруб.

 
Понеділок, 11 вересня 2017 р.
16 переглядів
0
ОБГОВОРЕННЯ
  • 0на сайті
  • vKontakte
  • FaceBook
На жаль, до цієї новини поки що немає
коментарів
На жаль, ви не можете
додавати коментарі
Опитування
Всі

Яка пора року Вам подобається найбільше?


Популярні новини