» » Фінансовий аналітик: Відтік трудових ресурсів до країн ЄС — важко переборна проблема
Останні новини

Фінансовий аналітик: Відтік трудових ресурсів до країн ЄС — важко переборна проблема

Фінансовий аналітик: Відтік трудових ресурсів до країн ЄС — важко переборна проблема
Висновки про те, що нас може чекати наступного року в економічній царині, зробив Віталій Шапран, головний фінансовий аналітик рейтингового агентства «Експерт-Рейтинг», член виконкому Українського товариства фінансових аналітиків.

За його словами, 2018 рік буде не гіршим, ніж 2017-ий, і це підтверджують прогнози міжнародних організацій і НБУ. Але попри оптимістичні  висновки аналітик зробив наголос на ризиках.

Наприклад, одна з найсерйозніших і важко переборних проблем – це відтік трудових ресурсів до країн ЄС. Вже тепер відчувається значний дефіцит робочої сили. Якщо він посилиться, може навіть упасти ВВП, зірватися виконання бюджетних показників. дефіцит робочої сили все більше відчувається чи не в усіх регіонах України. В основному активних працездатних людей не влаштовує заробітна плата, що є в Україні, на тлі цін на товари й послуги, що такі ж як у Європі.

Ще один ризик — зростання імпорту і зменшення експорту, що не приносить у державу валюту.

- Січень-вересень 2017 року ми закінчили з негативним торговим сальдо в розмірі 196 млн дол., але немає гарантій, що цей майже нульовий показник для України вдасться утримати в 2018 році, а це залежить не тільки від нас, але і від ситуації на наших ключових сировинних експортних ринках, — сказав Шапран.
П'ятниця, 29 грудня 2017 р.
15 переглядів
0
ОБГОВОРЕННЯ
  • 0на сайті
  • vKontakte
  • FaceBook
На жаль, до цієї новини поки що немає
коментарів
На жаль, ви не можете
додавати коментарі
Опитування
Всі

Яку соціальну мережу ви відвідуєте найчастіше?


Популярні новини