» » Дрогобицький солевиварювальний завод (жупа), що є найстарішим підприємством в Україні, варить найкращу в країні сіль
Останні новини

Дрогобицький солевиварювальний завод (жупа), що є найстарішим підприємством в Україні, варить найкращу в країні сіль

Теги: Новини
Дрогобицький солевиварювальний завод (жупа), що є найстарішим підприємством в Україні, варить найкращу в країні сіль
фото: Львівський портал

Солеварню відкрили ще у добу Київської Русі (Х-ХIII ст.). У «Паспорті підприємства» вказана дата заснування заводу – 1250 рік.

Ще в добу Київської Русі (Х-ХIII ст.) Дрогобич був відомий як центр солеварної промисловості Прикарпаття і відігравав важливу роль в економічному і культурному житті західноукраїнських земель, повідомляє сайт Львівський портал.

Солеварня безперервно діяла на одному і тому ж місці, біля джерел «сировиці» — соляної ропи. Тому Дрогобицький солеварний завод, що працює й сьогодні, можна вважати найстарішим постійно діючим промисловим підприємством на Україні.

За сіллю до Дрогобича прибували чумаки з різних кінців України – з Поділля, далекої Брацлавщини, Холмщини, Волині. На волинських пристанях над Случем і Горинню дрогобицьку сіль вантажили на річкові судна – ком’яги і сплавляли до Прип’яті, а далі Дніпром аж до самого Києва…

На даний час у старенькій будівлі досі випускається продукція двох видів: «Сіль кухонна виварна йодована» і «Сіль кухонна виварна без добавок».
П'ятниця, 03 серпня 2018 р.
18 переглядів
0
ОБГОВОРЕННЯ
  • 0на сайті
  • vKontakte
  • FaceBook
На жаль, до цієї новини поки що немає
коментарів
На жаль, ви не можете
додавати коментарі
Архів новин
  • місяць
  • дата
«    Серпень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Опитування
Всі

Яку соціальну мережу ви відвідуєте найчастіше?


Популярні новини