» » Крим перетворився на «сіру зону» безправ’я, — висновки правозахисників
Останні новини

Крим перетворився на «сіру зону» безправ’я, — висновки правозахисників

Теги: Новини
Крим перетворився на «сіру зону» безправ’я, — висновки правозахисників
фото із вільних джерел

Півострів перетворився на «сіру зону» безправ’я, відокремлену від цивілізованого світу «глухою стіною» інформаційної ізоляції, відзначають правозахисники із Міжнародної місії, до якої увійшли представники Будинків прав людини з Азербайджану, Білорусі, Казахстану. Вони відвідали окупований Крим для документування порушень прав людини, пишуть Кримські новини.

Поїздку організував Центр інформації з прав людини (Київ), підтримали Фонд будинків прав людини (Осло, Норвегія) і організація People in Need (Прага, Чехія).

Учасники Місії коротко розповіли про її підсумки, а у жовтні оприлюднять повну Доповідь місії про результати її чотириденного моніторингу.

У фокусі моніторингу Місії були проблеми зі свободою слова, мирних зібрань та об’єднань в Криму, а також умови роботи і участі в суспільному житті для місцевих правозахисників і юристів. Місія поспілкувалася з рідними політв’язнів, жертвами репресій, адвокатами, місцевими правозахисниками.

Представниця Білоруського будинку з прав людини Тетяна Ревяка розповіла, що вони провели більше 20 зустрічей в яких взяло участь 50 осіб — журналісти, активісти, члени українських і кримськотатарських організацій, які піддаються переслідуванням. Особливе враження на правозахисницю справили зустрічі з дружинами, батьками і дітьми політв’язнів.

Вона зазначила, що у Білорусі останні 22 роки тема політв’язнів залишається актуальною і зрозумілою, проте те, що відбувається в Криму зараз, її вразило.

— Я була вражена єзуїтськими методами і звинуваченнями, які використовуються зараз в Криму. Ми стикалися і з порушенням інших прав — відсутність незалежності судової системи, тортури, жорстокі умови тримання. Місіям, які поїдуть слідом за нами, буде про що розповісти міжнародній спільноті. Про Крим кажуть, що це «сіра» зона, але я не очікувала, що ця зона настільки «сіра», — акцентує білоруська правозахисниця.

Говорячи про те, що її вразило, Тетяна Ревяка зазначила, що з боку окупаційної влади здійснюється дуже великий пресинг на сім’ї активістів і політв’язнів. І якщо кримські татари об’єднані, то сім’ям українських політв’язнів доводиться важче. Якщо обшуки проводять у кримських татар, то інші кримські татари приїздять, ведуть стрім, підтримують співвітчизників, а за аналогічних репресій проти українських активістів, публічний резонанс набагато менший і це неправильно, відзначає правозахисниця.

 

 
Четвер, 20 вересня 2018 р.
13 переглядів
0
ОБГОВОРЕННЯ
  • 0на сайті
  • vKontakte
  • FaceBook
На жаль, до цієї новини поки що немає
коментарів
На жаль, ви не можете
додавати коментарі
Архів новин
  • місяць
  • дата
«    Жовтень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Опитування
Всі

Яка пора року Вам подобається найбільше?


Популярні новини