Телефон для зв´язку:
(03255) 73-1-35
» Географія села Новий Витків

Географія села Новий Витків

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ

Село Новий Витків є центром сільської ради, розміщене на південно-західній окраїні Руської платформи в межах Волино-Подільської плити‚ західний схил якої утворює Львівську мульду. З геоморфологічної точки зору село розміщене на Малополіській алювіально-водно-льодовиковій рівнині.
Мале Полісся - це територія з поліськими формами природи, яка вклинилась в середину Західно-української лісостепової фізико-географічної провінції. Таким чином на північ і на південь від Малого Полісся розміщений лісостеп. Причиною такого парадоксального явища в природі є рівнинний рельєф Малого Полісся, який по висоті над рівнем світового океану знаходиться нижче рівнів оточуючого середовища - Волинської височини на півночі, Подільської виcочини на південному сході та Розточчя на південному заході.
Територія Малого Полісся має форму трикутника, більша сторона якого розміщена з північного боку, а протилежний від неї кут досягає старовинного поселення Звенигород Перемишлянського району Львівської області (49°14' пн.ш. 24°17' с.д.), яке знаходиться в десяти кілометрах з північно-західної сторони гори Камули (471 м) - найвищої гори Подільської височини та всієї Східно-Європейської рівнини. Східний кут цього "трикутника" досягає міста Острог Рівненської області (50°19' пн.ш. 26°37' c.д.), де ріка Вілія впадає в ріку Горинь (праву притоку ріки Прип'ять), якщо врахувати, що Мале Полісся займає тільки алювіально-водно-льодовикову рівнину. Західний кут цього "трикутника" знаходиться в місті Томашув-Любельські на території Польської Республіки (50°33' пн.ш. 23°24' c.д.). В цьому місці бере початок ріка Солокія (ліва притока ріки Західний Буг).
З адміністративної точки зору село Новий Витків розташоване на північний схід від обласного центру - міста Львів, і на північний захід від районного центру – міста Радехів, на шляху з міста Червоноград до міста Радехів. Відстань до Радехова – 13км, до Червонограда – 25км, до Львова – 93км. Географічні координати Нового Виткова 50°18′40″ пн. ш. 24°29′32″ сх. д. Середня висота над рівнем моря 210 м. площа населеного пункту 4,137 км². Населення – 1238 осіб.

* * *


Веб-ресурси
pres
vru
loda
up
mermu
mrong
lor
Увійти через: