Телефон для зв´язку:
(03255) 73-1-35
» Нововитківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Нововитківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Нововитківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Середню школу у селі Новий Витків Радехівського району Львівської області відкрито у 1948 році. У 1948-1949 н.р. було набрано два восьмих класи у кількості 37 учнів. 15 восьмикласників були вихідцями із навколишніх сіл: Яструбич, Корчина, Розжалова, Сушна. Всі вони кожного дня ходили в школу пішки. Взимку батьки влаштовували дітей на приватні квартири. У колективах восьмикласників було багато переростків. За навчання у 8 класі батьки вносили плату. У перші роки свого існування середня школа розташовувалась у старому приміщенні біля церкви. Навчання було двозмінним. Пізніше школі було передано відремонтований двоповерховий будинок. Згодом керівництво МТС передало школі ще три приміщення. В одному з них було організовано інтернат для учнів із сусідніх сіл. Кожний навчальний рік для учнів 4-10 класів закінчувався складанням перевідних та випускних екзаменів.
Крім навчання, школярі 50-х років працювали над упорядкуванням території пришкільної ділянки, вивозили зруйновані фундаменти колишніх єврейських будинків. Закладали й обладнували спортивний майданчик, улітку працювали в полі, на току. Під керівництвом І.М. Беднарської було організовано хоровий гурток, О.Д. Микитюка – драматичний. Школярі удосконалювали свої навики та вміння в технічному, фізкультурному, фізичному, хімічному, математичному, іноземному гуртках, гуртках «Юний натураліст», «Умілі руки», «Фотолюбитель».
Перший випускний вечір відбувся у 1951 році. Атестати зрілості отримали 25 випускників. Іваницького П.Г. нагороджено золотою медаллю.
Учителі підвищували свій науковий та методичний рівень на засіданнях предметних комісій та методичних об'єднань. З 1954 року у школі працювали такі предметні комісії: мови і літератури, математики і фізики, історії та географії, методоб'єднання вчителів 1-4 класів. У 1958-1959 н.р. розпочали роботу методоб'єднання класних керівників та вчителів виробничого навчання.
З початку відкриття середньої школи фінансові операції проводив шкільний бухгалтер. 15 грудня 1953 року його було звільнено з посади у зв’язку з скороченням штатів.
У 1956 році при Нововитківській загальноосвітній середній школі було відкрито вечірню школу на чолі з її директором Василем Івановичем Грабовим.
З 1957-1958 н.р. керівництво учнівською діяльністю здійснюють органи учнівського самоврядування. Першим головою учнівського комітету був Петро Кривий.
Однією із сторінок історії школи є будівництво нового приміщення школи. За ініціативою тодішнього директора школи Степана Романовича Клуба та випускника школи Івана Гавриловича Квасниці, керівника будівельного управління, при підтримці педагогічного колективу, батьків, громадськості школи, села, правління колгоспу імені Кірова на чолі з головою Богданом Петровичем Гайдюком, районної Ради народних депутатів, відділу освіти Радехівського райвиконкому, обласного управління освіти у квітні 1985 року розпочато будівництво нової школи.
У серпні 1986 року на урочистій лінійці відкрито двері шкільної новобудови на 464 місця, із басейном, спортивним та актовим залами. У школі 22 добре обладнаних навчальних кабінети, бібліотека, комп’ютерний клас, історико-краєзнавчий музей, їдальня на 120 посадочних місць.
Нововитківська середня школа багата своїми традиціями, різноманітними позакласними та позашкільними заходами з часів свого заснування. Великою подією в житті не тільки школи, а й села, району, області стало святкування 110-ї річниці від дня народження Олександра Мишуги у червні 1963 року, проведене з ініціативи тодішнього директора школи Георгія Микитовича Савченка при активній участі видатних митців Львова. Живе в пам'яті односільчан, витківських школярів ім'я пісень дивних чародія; з ініціативи випускниці школи, вчительки української мови і літератури Г.В. Сенькусь ще на початку 70-х років відкрито шкільний музей О. Мишуги. Тоді ж з ініціативи Ж.Д. Сімферовської, старшокласників, відкрито історико-краєзнавчий музей. Протягом багатьох років учні та вчителі школи збирають матеріали, поповнюють музей новими матеріалами. Великий вклад вчителів історії та географії різних років С.П.Мовчана (нині декана Львівського національного університету), П.М.Бойчука, З.О. Іваницької, Л.В. Сури.
Традиційними стали екскурсійні поїздки по історичних місцях України та ближнього зарубіжжя. Неодноразово витківські школярі та вчителі побували у Києві, Каневі, Львові, Бресті, Хатині, Закарпатті. Цікавими були туристичні подорожі по державах Прибалтики, місту на Неві, відпочивали наші учні на чорноморських пляжах Одеси. Частими є екскурсійні поїздки та туристичні походи в Олеський замок, в Берестечко на Козацькі могили, у Крехівський монастир, в музей Маркіяна Шашкевича, в історико-краєзнавчий музей м. Червонограда.
Захоплюючими стали традиційні зустрічі випускників-ювілярів у рідній школі. Щороку на випускному вечорі вітають на рідній витківські землі не лише випускників 11 класу, але й тих, які закінчили школу 10, 20, 25, 30, 40, 50 років тому. Ця традиція живе у Виткові ще з 1961 року.
Веб-ресурси
pres
vru
loda
up
mermu
mrong
lor
Увійти через: