Телефон для зв´язку:
(03255) 73-1-35
» » Пасмо льону - карантинні заходи та засоби боротьби

Пасмо льону - карантинні заходи та засоби боротьби

18 квітня 2019, Четвер
11
0
0
Пасмо льону - карантинні заходи та засоби боротьби
Збудник : гриб Septoria linicola Speg.
Пасмо пошкоджує льон у всіх фазах розвитку сходів до дозрівання.
У фазі ялинки хвороба проявляється на сім’ядольних листочках у вигляді коричневих плям , на яких на 4-7 день утворюються чорні пікніди патогену. Інтенсивний розвиток хвороби припадає на час цвітіння та формування коробочок. Потім пасмо проявляється на стеблах, на яких коричневі плями поступово розростаються та охоплюють стебло. Від чергування ураженої (коричневої) та здорової (зеленої) тканин стебла набувають строкатого забарвлення. При сильному ураженні плями зливаються, а все стебло стає коричневим з масою чорних пікнід. Пасмо може з’явитись на бутонах і коробочках. При сильному розвитку захворювання бутони засихають і опадають, а коробочки не розвиваються і не дають насіння. Уражене насіння має сизий відтінол та втрачає блиск, а на поверхні його помітні горбики спороношення збудника.
Розвиток хвороби в звичайних умовах при оптимальних термінах посіву досягає максимуму в період дозрівання льону, чому сприяє поєднання сприятливих умов для розвитку збудника (підвищена температура та часті опади), а також накопичення інфекції за вегетаційний період.
Гриб у грунті зберігає свою життєздатність протягом 6-7 років.
Основним джерелом первинного зараження посівів льону є ураження насіння. Встановлено, що насіння, зібране з уражених рослин, містить на своїй поверхні велику кількість спор. Насіння може мати і приховану інфекцію у вигляді міцелію гриба. Іншим джерелом є уражені рослинні рештки.
Під час вегетації рослин льону хвороба поширюється вітром, краплями дощу, комахами. Гриб в основному розвивається тільки в пікнідіальній стадії.
Останнім часом в районі почали вирощувати льон. І вже минулого року фітосанітарною службою в ТзОВ "Агро Радехів” на площі 52 га. (поля ? 8 та ? 18) було виявлено регульований шкідливий організм пасмо льону. Розпорядженням голови Радехівської районної державної адміністрації від 3 серпня 2018 року ? 289 було запроваджено карантинний режим по даному шкідливому організму.
Карантинні заходи та засоби боротьби :
1. Забороняється завезення насінєвого матеріалу з зон поширення захворювання. 2. Інспектування та фітосанітарна експертиза насіннєвого матеріалу. 3. При виявленні вогнища запроваджується карантинний режим. 4. Насінницькі виробничі посіви, де виявлено захворювання вибраковують, а зібране насіння складають окремо і використовують на техпереробку. Рослинні рештки спалюють. 5. Обов’язкове дотримання сівозміни, а саме, висівати насіння льону на зараженій ділянці, не раніше як через 6-7 років після виявлення. Посв проводити в оптимальні строки. Не допускати загущеності посівів. Проводити профілактичні обприскування посівів.
При підозрі виявлення пасмо льону , необхідно звернутися до державного фітосанітарного інспектора (т. 0673419002 , м.Радехів, вул.Зелена, 36.
Державний фітосанітарний інспектор
Євген Паламар
Обговорити
Додати коментар
Коментарі (0)
Веб-ресурси
pres
vru
loda
up
mermu
mrong
lor
Увійти через: