Телефон для зв´язку:
(03255) 73-1-35
» » Дві знаменні дати села Новий Витків

Дві знаменні дати села Новий Витків

05 липня 2013, П'ятниця
2 594
0
+2

Визначним став 2013 рік для нашого села. Адже в цьому році ми відзначаємо дві великих дати, які пам'ятні й вагомі для наших односельчан. Це 160-а річниця від дня народження оперного співака світової слави О.Мишуги та 100-річчя з нагоди посвячення Храму Вознесіння Господнього у селі Новий Витків. Тому святкування цих дат проводилось впродовж червня.

9 червня пройшов ІІ тур обласного фестивалю-конкурсу академічного вокалу "Молоді таланти - Мишузі". У ньому взяли участь переможці районних турів із музичних закладів Львівщини. Після прослуховування були визначені переможці, які були нагороджені пам'ятними призами. Серед них - учениця Радехівської ДМШ ім.І.Білозіра Галюк Наталя (кл.викл. Чайківської Н.М.), яка стала номінантом другої премії. Присутніх на святі-фестивалі привітав директор Львівського Національного Академічного театру опери та балету імені С. Крушельницької Тадей Едер.

13 червня року відбулося святкування 100-річчя посвячення Храму Вознесіння Господнього. Дуже знаковим було те, що на святкову Літургію прибули Владика Сокальсько-Жовківський Михаїл Колтун і священики багатьох парафій нашого району. Владику вітали короваєм на вишитому рушнику учні 10 класу Клочко Ліля і Коліда Ірина. Величаво звучав спів сільського церковного хору, яким вправно керувала диригент Філософ Марія Ярославівна. Величальні многоліття звучали для всіх гостей свята, парафіян нашого села, тих, хто своєю працею доклався, щоб наша церква процвітала і була доглянутою і красивою впродовж багатьох років. Спонсорам святкування були вручені подячні грамоти.

Після відправи відбувся невеличкий концерт - дівчата-семикласниці Яричин Наталя, Газдюк Марта, Гладій Марта, Баран Оля розповіли про наш храм, село, а співочий ансамбль під керівництвом вчительки Іваницької Зіти Олексіївни і жіночий ансамбль Народного дому, яким керував Мотовило Василь, виконали пісні. Слови подяки Владиці, священикам від парафіян села висловила вчителька Басалик Олена Євгенівна. По закінченні святкування на церковному подвір’ї ще довго було людно, бо зібралось багато родичів, знайомих, які з’їхалися в село на свято по запрошеннях, які були передані в кожну родину. З нагоди свята був надрукований буклет про Храм Вознесіння Господнього, його історію і сучасність. Кожен, хто бажав, міг його придбати.

16 червня - ще один святковий день, коли відбулося цікаве спілкування гостей і жителів села з пркрасним. О 15 годині почалася урочиста академія з нагоди величних святкувань. Сільський голова Роман Гладій представив гостей свята і запросив до виступу про життя Олександра Мишуги старшого наукового співробітника музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові п. Мар’яну Зубеляк. Цікавою і змістовною була розповідь отця Михайла Левицького - настоятеля Храму Вознесіння Господнього с.Новий Витків - про будівництво церкви і вклад Олександра Мишуги.

Потім глядачі зустрічали гостей свята - народний хор села Корчин. Ведучі свята Надія Мотовило та Лариса Іванечко запросили до виступу гурт "Побратими" із села Березівка, який дарував глядачам свої чудові пісні. Кульмінацією свята були виступи ще одних гостей. Це артисти із Львівського Національного Академічного театру опери та балету ім.Соломії Крушельницької Олег Лановий, Анастасія та Микола Корнутяки. Під акомпанемент Наталії Пелех вони виконали арії з опер і народні пісні, за які були нагороджені бурхливими оплесками, квітами та пам'ятними подарунками.

З нагоди святкування 160-ї річниці з дня народження Олександра Мишуги було видано і розповсюджено буклет.

Усі присутні на концертній програмі отримали багато задоволення і позитивних вражень.

Людмила ДАХ,
заступник директора з виховної роботи
ЗОШ І-ІІІ ст. с.Новий Витків.
Джерело
Обговорити
Додати коментар
Коментарі (0)
Веб-ресурси
pres
vru
loda
up
mermu
mrong
lor
Увійти через: