Телефон для зв´язку:
(03255) 73-1-35
» » Відкритий обласний фестиваль-конкурс академічного вокалу «Молоді таланти - Мишузі»

Відкритий обласний фестиваль-конкурс академічного вокалу «Молоді таланти - Мишузі»

17 червня 2015, Середа
2 386
0
+3

7 червня у Новому Виткові пройшов третій тур обласного конкурсу академічного співу «Молоді таланти – Мишузі»

Музичне змагання провели між двома віковими категоріями – середньою та старшою. Згідно до вимог молодші співаки виконували романс української класики (композитори XX століття: В.Барвінський, Н.Нижанківський, С.Людкевич, А.Кос-Анатольський, Б.Веселовський та інші) і обробку української народної пісні. Старші ж окрім перерахованого – старовинну арію. Нагадаємо, що раніше два відбіркові тури провели у Львові та Дрогобичі.

Тож за результатами третього, підсумкового етапу, дипломами першого ступеня нагородили Марію Потерейко, ученицю 6 класу Львівської ДМШ №7 та Марію Ткач, студентку 4 курсу Дрогобицького ДМУ ім.В.Барвінського.

Як зізналась Марія Ткач, першість стала для неї приємною несподіванкою: «Я їхала на конкурс як на звичайний виступ. Я не мала такого прагнення обов’язково зайняти перше місце. В мене було бажання гарно виступити, отримати задоволення. А от те, що я зайняла перше місце - для мене було дуже неочікувано».

Два роки тому дівчина вже проходила у другий тур конкурсу, але тоді через особливі причини не змогла приїхати. Про Олександра Мишугу молода виконавця каже: «Найперше, це – талановитий співак, який прославив нашу Україну. Для мене він взірець, адже наполегливо йшов до своєї мрії і співав найперше душею». Радість перемоги з Марією розділила її концертмейстр, а вдома підримували всі рідні.

Конкурс-фестиваль провели у Новому Виткові за підтримки Благодійного Фонду «Родина Мишуги» та обласного управління. До свята залучили талановитих витківських школярів, які виступали під час паузи, коли журі підбивали підсумки. Активну участь в організації конкурсу взяли усі соціальні установи села.
Оцінювало виступи конкурсантів компетентне журі: Людмила Божко, Олег Лихач, Олександра Менцінська, Богдан Косопуд, Микола Федун.

Своїми враженнями від конкурсу поділився з нами Олег Лихач – народний артист України та ліричний тенор Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької.
Найперше хочу подякувати організаторам за запрошення, бо, напевно, гріх було би мені не приїхати. Ще давніше треба було приїхати. Тому що славетний співак Мишуга – тенор. Тенором бути і не побувати на благословенній землі. Це через дороги, скажімо так. До Вас добратися важко і тому я розумію, що часом і Вам важко добратися до Львова на наші вистави.

Працюючи в журі різних дитячих та юнацьких конкурсів, я вкотре був подивований високим рівнем виконавців. Напевно, тому що відбувається це в два тури. Перший це є обласний тур, де є скрупульозний відбір, професійний.

Знову ж таки, якби влада приділила більше уваги цьому конкурсу. Побажання, щоб учасники були забезпечені передовсім, технічними умовами – це інструмент, чи баян, чи піаніно в належному стані, щоб воно відповідало нормам конкурсу.

Тішуся, що є такі подвижники, котрі і пам’ятають, і проводять подібні заходи. Можливо, з покращенням ситуації в державі, покращиться й стан доріг і до Вас будуть приїжджати. Я впевнений в цьому. Будуть приїжджати із інших областей. Цей конкурс має абсолютно всі можливості стати всеукраїнським і, дійсно, навіть міжнародним, тому що ім’я Олександра Мишуги є відоме в світі. Але, знову ж таки, все залежить від належного фінансування, від промоції.

Для себе я відкриваю нове, тому що бачу наших студентів, чи потенційних наших студентів. Викладачі, педагоги, можуть проводити так селекційний відбір вже майбутніх талантів. Давати якісь рекомендації щодо вступу. Сьогодні я бачив там наших першокурсників чи підготовче відділення, які будуть поступати. Для них це є добра школа, тому що для кожного артиста вихід на сцену є - той багаж досвіду, котрий теоретично займаючись у класі ти не отримаєш. Вихід – це певні хвилювання, це спілкування з глядацькою аудиторією. Цей досвід і робить потім зі співака справжнього майстра, справжнього професіонала.

Як Ви оцінюєте цьогорічних виконавців зі свого професійного погляду?
Дуже хороше враження склалося, направду. Не можна говорити про яскраве відкриття, на жаль. Цього разу, можливо. Бо знову ж таки вікова категорія є причиною. Коли конкурс у віковому сенсі є більш розширений і, коли виходять на сцену 3-5 курс музичної академії чи київської, чи одеської, то відповідно і вимоги, і сам рівень є ще вищими. Мене тішить, що немає тут малої категорії, бо дуже часто страждають на конкурсах тим, що беруть дітей 3-7 років. Аудиторія тут має бути зрілою. Тобто, діти, котрі мають училище чи школу, котрі свідомо готують себе до професії співака.

Щоб Ви побажали сьогодні всім учасникам конкурсу-фестивалю «Молоді таланти-Мишузі»?
Хочу побажати всім здоров’я, наснаги, бо я знаю як це важко робити. Можна сказати, на голому ентузіазмі. Тому перед організаторами низько кланяюсь за їхню працю, дякую за запрошення, сподіваюся, що буду мати ще запрошення сюди. І запрошую всіх до наших вистав.

Катерина Садловська

Обговорити
Додати коментар
Коментарі (0)
Веб-ресурси
pres
vru
loda
up
mermu
mrong
lor
Увійти через: