Телефон для зв´язку:
(03255) 73-1-35
» » Обережно:фальсифіковані пестициди

Обережно:фальсифіковані пестициди

22 грудня 2018, Субота
110
0
0
Обережно:фальсифіковані пестициди
В сучасному землеробстві для отримання високий та якісних врожаїв не обійтись без застосування засобів захисту рослин(пестицидів).Багаторічна практика засвідчила в цілому їхнє безпечне використання за умови чіткого дотримання регламентів.
Пестициди( засоби захисту рослин) умовно можна поділити на три групи: оригінальні препарати,що виробляються
компаніями, які створюють нові продукти та постачають їх на світові ринки,генерики- препарати, виготовлені з діючої речовини,патент якої закінчився та підробки. Сьогодні від підробок пестицидів потерпають практично всі країни Європи, однак Україна серед них посідає перше місце.
Причин широкого використання фальсифікованих пестицидів може бути кілька, але основна-скрутний фінансовий стан багатьох сільгоспвиробників.Звідси випливає бажання економити на всьому. Замість насіння висівається зерно енної репродукції,внесення добрив зводиться до мінімуму,багато сільгоспвиробників кидаються на першу-ліпшу пропозицію дешевих пестицидів, мало думаючи про наслідки. А наслідки від використання фальсифікованих пестицидів можуть бути будь-якими- від неприємних до небезпечних -залежно від того,що саме було використано для виготовлення фальсифікату. У всіх випадках результат буде один і той самий- втрата коштів і частини або всього врожаю. Тому напрошується єдиний висновок: гарантією високий врожаїв є використання лише якісних засобів захисту рослин, які реалізовуються через офіційну мережу дистрибуції фірм-виробників.
Не покладайтеся лише на зовнішній вигляд тари з пестицидом. На сьогодні рівень підробок пластикової тари,голограм і поліграфічної продукції- дуже високий.
Виявляється, що найбільш чутливим до підробок пестицидів є ринок дрібної упаковки. За оцінками експертів, близько 50% пестицидів,що їх продають в Україні, є підробкою. Підробку відрізнити від оригінального препарату можливо за тарою. Компанія «Сингента» попереджає: «Оригінальні препарати не випускають у медичній тарі!!!» Це ж правило стосується й інших виробників пестицидів. Наприклад, дуже популярний препарат Конфідор Максі ( виробник – компанія «Байєр КропСаєнс»): оригінальний – це крупнозернистий порошок (гранули) світло-жовтого кольору, а підробки зустрічаються у вигляді рідини в ампулах або таблеток чи капсул. Часто фальсифікатори використо
вують тару й етикетки, які мають привабливіший та яскравіший вигляд, ніж в оригіналь них препаратів. У вісх агрохімічних компаній – членів Агрохімічного комітету Європей ської Бізнес Асоціації є гарячі лінії, куди можна зателефонувати, аби перевірити оригінальність гербіцидів за унікальним кодом із 10 знаків, який нанесено на тарній упаковці. Тож не полінуйтесь перевірити. Хоча якщо ви купуєте ЗЗР на стихійних ринках, на лотках дешевше, ніж у фірмовому магазині, то можна не клопотатися перевірками, а бути певними – ви купуєте підробку.
Найстрашніше у фальсифікатах- невідомі, невивчені домішки, які можуть бути дуже токсичними і мати тривалу післядію, тобто пригнічувати культуру, яку ви посієте наступного сезону. Фальсифіковані пестициди не проходять усіх необхідних етапів реєстраційних випробувань і досліджень і ніхто неможе спрогнозувати, як ця невідома хімічна суміш вплине на урожай і ваше здоров»я. Ніхто не застрахований від подібних ризиків.Адже сусід міг скористатися дешевою підробкою, а вітерець звіяв препарат під час обприскування на ваш садок і той осів на плодах та городині. Результатом можуть бути видимі опіки культурних рослин і плодів або ж наявність невидимих токсичних речовин.
Тому: купуйте засоби захисту рослин- пестициди лише у фірмових магазинах або в офіційних дистриб’юторів відомих фірм-виробників, які мають розгалужену мережу регіональних представників.
Головний спеціаліст відділу контролю за обігом ЗЗР ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області
Ціж Л.В.
Обговорити
Додати коментар
Коментарі (0)
Веб-ресурси
pres
vru
loda
up
mermu
mrong
lor
Увійти через: