Телефон для зв´язку:
(03255) 73-1-35
» » В рамках проекту Я МАЮ ПРАВО!!!! Радехівське бюро правової допомоги консультує Порядок зміни та скасування заповіту

В рамках проекту Я МАЮ ПРАВО!!!! Радехівське бюро правової допомоги консультує Порядок зміни та скасування заповіту

15 січня 2019, Вівторок
14
0
0
В рамках проекту Я МАЮ ПРАВО!!!! Радехівське бюро правової допомоги консультує Порядок зміни та скасування заповіту
Статтею 1223 Цивільного кодексу України встановлено, що заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті. Заповіт за своєю юридичною природою є одностороннім правочином. Для нього зберігають силу всі риси, притаманні одностороннім правочинам, водночас існує і певна специфіка заповітів. Зокрема, правові наслідки заповіту виникають тільки після смерті особи, яка його склала - заповідача. За життя заповідач вправі в будь-який час скасувати заповіт. Право заповідача на скасування заповіту є невід'ємною частиною, яка гарантована Цивільним кодексом для свободи заповіту. Із ст. 1254 ЦК України випливають два способи, за допомогою яких заповідач може скасувати заповіт:
- скласти новий заповіт, який скасовує попередній;
- скасувати заповіт шляхом вчинення самостійного одностороннього правочину-скасування заповіту.
У першому випадку скасування заповіту є частиною нового заповіту. Новий заповіт повністю скасовує попередній заповіт у випадку, коли у новому заповіті міститься пряма вказівка про скасування попереднього заповіту або коли зміст нового заповіту повністю змінює попередній. Якщо попередній заповіт частково суперечить новому, він втрачає чинність частково, тобто в цій частині.
У другому випадку заповідачем вчиняється окремий односторонній правочин – скасування заповіту. Відомості про зміну і скасування заповіту підлягають внесенню до Спадкового реєстру на підставі відповідного документа, посвідченого в установленому порядку: ним може бути заповіт, заява або інший документ.
Таким чином, скасування заповіту може вноситись як на підставі нового заповіту, так і на підставі заяви про скасування заповіту або іншого документа, підпис заповідача на якому посвідчено нотаріально.
Особа вправі звернутись за вчиненням відповідних нотаріальних дій до будь-якого нотаріуса.
Якщо заповідач звернувся за посвідченням нового заповіту, у тому числі коли цей заповіт містить положення про скасування попереднього заповіту, нотаріус, який посвідчив новий заповіт, повідомляє про це нотаріуса, який посвідчив попередній заповіт, для того, щоб було зроблено відмітку на примірнику заповіту, що зберігається у справах державної нотаріальної контори (приватного нотаріуса), у державному нотаріальному архіві, і відмітку в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій та в алфавітній книзі обліку заповітів. Оригінал заповіту залишається у справах нотаріуса, який його посвідчив.
Щоб покращити доступ громадян до правосуддя та правової просвіти в м. Радехів по вулиці Відродження 7. працює Радехівське бюро правової допомоги. тел: (03255) 4-10-79. Безоплатна правова допомога стала доступною послугою, якою можуть скористатися всі мешканці нашого краю.
Обговорити
Додати коментар
Коментарі (0)
Веб-ресурси
pres
vru
loda
up
mermu
mrong
lor
Увійти через: