Телефон для зв´язку:
(03255) 73-1-35
» » Що варто знати про кір та як уберегти себе від захворювання!

Що варто знати про кір та як уберегти себе від захворювання!

07 березня 2019, Четвер
102
0
0
Що варто знати про кір та як уберегти себе від захворювання!
В Україні протягом 2017-2018 років триває спалах кору. За цей час більше 73 000 людей у різних регіонах України захворіли на кір. Унаслідок хвороби померли 28 людей. Головна причина спалаху – велика кількість людей, нещеплених проти кору.
За 2018 рік в районі зареєстровано 102 випадки захворювання на кір , з них 70 випадків серед дитячого населення ( 68,6% ). Серед захворілих дітей 23 нещеплені проти кору (32,9%).
Тільки за 2 місяці поточного року вже зареєстровано 42 випадки кору, з них серед дітей 34 випадки ( 81,0%), з них нещеплені проти кору - 12 дітей та 3 дітей у віці до 1 року.
Кір: Смертельно небезпечний і швидкий Кір – надзвичайно заразний і дуже швидко передається від хворої людини до здорової під час кашлю, чхання ( повітряно-крапельним шляхом). Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти не щеплених людей або тих, хто не хворів на кір, можуть занедужати після контакту із хворим.
Кір спричиняє серйозні ускладнення. Захворювання може призвести до пневмонії, інфекції органу слуху ( середнього отиту), запалення мозку ( енцефаліту), а також до інвалідності та смерті.
Ліків від кору не існує Специфічного лікування від кору немає. Лікують лише від симптомів. Проте захворюванню можна запобігти.
Єдиний надійний захист від кору – вакцинація На сьогодні існує високий ризик захворювання на кір не тільки серед дітей, які не отримали щеплення. Підлітки і дорослі, які раніше не хворіли і не робили щеплення, також залишаються вразливими до захворювання. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжкий перебіг.
Вакцина проти кору безпечна та ефективна
Щеплення проти кору роблять вакциною КПК ( від кору, паротиту і краснухи). В Україні для цього застосовують вакцини «Пріорікс»/ Priorix (виробник «Глаксо Сміт Кляйн Біолоджікалз» Бельгія) та «М-М-Р ( виробник «Мерк Шарп і Доум Корп.» CША). Обидві вакцини гарантовані державою безоплатно в рамках Національного календаря профілактичних щеплень. Вони безпечні, ефективні та якісні.
Щеплення вакциною КПК осіб, які були в контакті з хворим на кір
У разі виникнення випадку захворювання на кір у сімейному осередку, необхідність щеплення осіб, що контактували з хворим на кір, визначає сімейний лікар, терапевт амбулаторії ПМСД або іншого закладу охорони здоров’я, який має ліцензію на право провадження господарської діяльності з медичної практики.
У разі виникнення випадку захворювання на кір в організованих колективах, коло осіб, які мали контакт із хворим визначає епідеміолог під час епідеміологічного розслідування осередку .
З 18 лютого 2019 року в Львівській області проводиться додаткова імунізація проти кору . Для підготовки проведення додаткової імунізації проти кору проведено вивчення стану охоплення профілактичним щеплення в кожному загальному закладі середньої освіти ( ЗЗСО) . При аналізі виявлено 326 осіб, в яких відсутня 1 доза або 2 доза КПК.
В період проведення додаткової імунізації охоплено щепленнями дітей у віці 6 - 18 років 176 осіб, що становить 53,9%.
Шановні батьки,пам’ятайте, що здоров’я рідних у ваших руках. При відмові від планових щеплень ви наражаєте на невиправданий ризик своїх дітей.
Лікар епідеміолог Радехівського міжрайонного відділу ДУ «Львівський ОЛЦ МОЗ України»
Р.Земляк.
Обговорити
Додати коментар
Коментарі (0)
Веб-ресурси
pres
vru
loda
up
mermu
mrong
lor
Увійти через: