Телефон для зв´язку:
(03255) 73-1-35
» » Заслухано «мінімізаторів»

Заслухано «мінімізаторів»

12 березня 2019, Вівторок
108
0
0
Заслухано «мінімізаторів»
Днями у Радехівській ДПІ проведено чергове засідання комісії із заслуховування керівників підприємств «мінімізаторів», в яких середня заробітна плата у січні 2019 року склала менше законодавчо встановленого мінімуму. Заслуховування відбулося за участю начальника Радехівської ДПІ Червоноградського управління ГУ ДФС у Львівській області Руслани Мулявки, В.о керівника відділу економічного розвитку Радехівської райдержадміністрації Галини Костюк, працівників пенсійного фонду, та центру зайнятості Радехівського району.
Заслухано фізичних осіб підприємців та керівників підприємств району, які ведуть господарську діяльність та мають найманих працівників з середньою заробітною платою - меншою за мінімальну. ТзОВ "Західелітбуд", ФГ Царука, ФГ Герасименка, та інші. В ході засідання надано рекомендації суб'єктам господарювання щодо підвищення рівня заробітної плати найманим працівникам. Окремо наголошувалось роботодавцям підняти заробітну плату та не допускати її виплати на мінімальному рівні. Слід зазначити, що робота з підприємцями «мінімізаторами» покладена на державний контроль. Перевірки проходять у кожному місті, в тому числі і у місті Радехові. Тому на комісії наголошувалось на необхідності дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці та недопущення її виплати на мінімальному рівні. Так, за результатами роботи комісії, а також виїзних засідань робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, інспекційних відвідувань кількість працівників, які отримували мінімальну заробітну плату значно зменшилась у порівнянні з початку 2018 року.
Під час проведення зустрічі начальник Радехівської ДПІ Червоноградського управління ГУ ДФС у Львівській області Руслана Мулявка наголосила присутнім суб’єктам господарювання - роботодавцям, що Уряд ухвалив Розпорядження №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення», яким передбачено проведення комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками та нагадала, що обов’язковою умовою правильного оформлення новоприйнятого працівника є вчасне подання власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою - підприємцем до органу ДФС за місцем основного обліку повідомлення про прийняття працівника на роботу, що передбачено Кодексом законів про працю України. Форма такого повідомлення затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. №413
В ході засідань представники робочих груп проводять активну інформаційно-роз’яснювальну роботу з роботодавцями щодо необхідності дотримання ними норм чинного законодавства стосовно прав і гарантій найманих працівників. Адже офіційне оформлення трудових відносин є гарантією соціального захисту працівника, кадрової стабільності та налагодженої роботи усіх учасників трудового процесу. Водночас, для роботодавця – це і позитивний імідж та репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків.
Члени робочих груп і надалі будуть здійснювати моніторинг дотримання норм трудового законодавства суб’єктами господарської діяльності, з тим щоб унеможливити порушення гарантій з оплати праці.
Обговорити
Додати коментар
Коментарі (0)
Веб-ресурси
pres
vru
loda
up
mermu
mrong
lor
Увійти через: