Телефон для зв´язку:
(03255) 73-1-35
» » Озимина: догляд після перезимівлі

Озимина: догляд після перезимівлі

15 березня 2019, П'ятниця
187
0
0
Озимина: догляд після перезимівлі
Перезимівля озимих зернових культур відбувалась при задовільних погодніх умовах – не спостерігалось будь-яких загрозливих для них явищ: несприятливих погодніх умов, таких як зимові хуртовини, тріскучі морози та відлиги снігового покриву.
Система догляду за озиминою у весняний період повинни бути спрямована на створення оптимальної щільності продуктивного стеблостою (550-600 шт/кв.м) шляхом можливого забезпечення рослин елементами мінерального живлення, вологою і контролю оптимального фітосанітарного стану в посівах. Весняне підживлення потрібно проводити зразу після відновлення вегетації, бажано складними мінеральними добривами (нітроамофоскою) з розрахунку 2-2,5 ц/га, особливо на площах,де не вносили фосфорно-калійні добрива восени,та слаборозвинених посівах з густотою рослин 220-380 шт/м.кв. або аміачною селітрою 0,9-1,8 ц/га. Цей захід можна застосовувати по мерзлому грунту.
Добре розкущені посіви (3-4 і більше пагонів на 1 рослині) з нормальною густотою (380-500 рослин на 1 м кв.) рекомендованол підживлювати дещо пізніше – на 8-10 день після відновлення вегетації до початку їх виходу в трубку. Це критичний період по забезпеченню рослин поживними речовинами, які використовують біля 45-50% азоту від планової розрахунко вої норми для формування елементів продуктивності колоса. Доля азоту, залежно від поперед ників і типу грунту, може бути від 0,9-1,8 ц/га аміачної селітри.
Зріджені посіви, які мають 150-200 рослин на 1 м. кв., підлягають підсіву.Пропонується залишити такі посіви, особливо насінницькі (вони можуть дати 1,5-2 продуктивних пагони), але необхідно забезпечити відповідний догляд за ними. Перше підживлення - ранньовесняне – слід провести нітроамофоскою, друге ( кінець кущіння – початок виходу в трубку) –аміачною селітрою.
Більш зріджені посіви ( менш 120 -150 рослин на 1 м.кв.) підлягають пересіву як виняток. Їх можна підсіяти, але виконати цей агрозахід можна лише протягом 2-3 днів від початку весняно- польових робіт.
Підсів озимої пшениці слід проводити тільки ярим ячменем або його сумішшю з горохом, оскільки співпадають строки їх дозрівання. Яра пшениця дозріває пізніше і в окремі роки більше піддається запалу, ніж ярий ячмінь. Норма висіву підсіваючої культури залежить від ступеня зрідженості. Дуже зріджені, слаборозвинені і пошкоджені посіви підлягають пересіву насінням наявних ярих культур( пшениця, ячмінь, овес, кукурудза та ін.).
Слід зауважити, що зріджені посіви із слаборозвиненми рослинами, на яких спостерігається випирання, оголення вузла кущення та обрив кореневої системи, боронувати не можна, бо це призведе до ще більшого пошкодження. При підсихання грунту такі площі можна ущільнити гладкими котками. Це підсилить контакт кореневої системи з грунтом, і рослини будуть краще відростати.
У весняному догляді за посівами надзвичайно відповідальним етапом є дотримання технології внесення засобів захисту рослин. З настанням оптимального температурного режиму гербіцидний захист у фазу весняного кущення проводять препаратами групи 2,4 –Д амінна сіль. У пізніші фази застосовувати гербіциди можна в баковій суміші з препаратами від хвороб рослин(фунгіцидами) або від шкідників(інсектицидами).
Не слід забувати про мишоподібні гризуни, які завдають значної шкоди посівам сільського сподарських культур. На полях,які прилягають до лісосмуг, або на тих, які не оброблялись по декілька років, гризуни можуть зустрічатися у надпороговій чисельності. За середньодобової температури повітря вище +5 оС розпочинається розмноження гризуні.При досягнення порогу шкідливості більше 3-5 жилих колоній на гектар попереджують пошкодження посівів через розкладання отруйних зернових принад(родентицидів).
В цілому, перезимувалі шкідники,збудники хвороб і буряни створюватимуть загрозу посівам сільськогосподарських культур через порушення техгології вирощування і невиконання захисних заходів.
Головний спеціаліст відділу контролю за обігом ЗЗР ГУДержпродспоживслужби у Львівській області
Л.Ціж
Обговорити
Додати коментар
Коментарі (0)
Веб-ресурси
pres
vru
loda
up
mermu
mrong
lor
Увійти через: