Телефон для зв´язку:
(03255) 73-1-35
» » Перспективи створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ)

Перспективи створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ)

19 квітня 2019, П'ятниця
279
0
0
Перспективи створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ)
Відділ державної реєстрації Радехівської районної державної адміністрації інформує, що на території Радехівського району та м.Радехова зареєстровано 24 об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі ОСББ).
Положеннями ч. 1 ст. 9 Закону України» Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку «передбачено форми управління багатоквартирним будинком. Форму цього управління обирають самі співвласники на загальних зборах. Форми можуть бути такими: - управління управителем; - управління об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку (асоціацією співвласників багатоквартирним будинків). Найняти управителя – можуть запровадити як співвласники будинку, так і ОСББ. Якщо співвласники не вибрали свою форму управління будинком, управляючу компанію призначить місцева влада – на рік. За цей час співвласники зможуть знайти управителя і потім змінити формат управління будинком. Укласти договір вони зможуть після закінчення дії попереднього договору, укладеного виконавчим органом місцевої ради. У багатоквартирних будинках, у яких не створили ОСББ та не призначили управителя, виконавчий орган місцевої ради більше не може самостійно призначити управителя. Тобто створення ОСББ – один з варіантів вирішення проблеми якісних житлово-комунальних послуг. Для ОСББ передбачені програми підтримки – як державні, так і від громадських організацій, фондів тощо. Власники квартир та нежитлових приміщень у двох і більше багатоквартирних будинках, об’єднаних спільною прибудинковою територією, обладнанням, інженерною інфраструктурою – можуть створити одне спільне об’єднання. Можна раціональніше розпоряджатися прибудинковою територією, скоріше і ефективніше ремонтувати та оснащувати будинки, території, майданчики тощо. Установчі збори ОСББ скликає ініціативна група з не менш як трьох власників квартир або нежитлових приміщень. Рішення вважають прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість співвласників. Погодитися зі створенням ОСББ мають співвласники більше половини загальної площі квартир на нежитлових приміщень. Треба також затвердити статут ОСББ та обрати органи управління, які почнуть працювати після держреєстрації об’єднання. Це не заборонено законом і зручніше для співвласників, бо не треба збиратися декілька разів. Реєструвати треба юридичну особу. На це вистачить доби або двох – до установчих зборів підготувати статут, а після зборів звернутися до реєстратора (наприклад, центру надання адміністративних послуг). Реєстрація безкоштовна! Об'єднання вважають утвореним з дня його державної реєстрації. ОСББ – неприбуткова організація, тому не має на меті одержання прибутку для розподілу між співвласниками, тому ОСББ треба ще зареєструвати як неприбуткову організацію в Державнійфіскальній службі.
1.
ОСББ є однією з форм управлення багатоквартирними будинками його мешканцями. Інша форма управління – через управителя. 2.
Для створення ОСББ в Україні необхідно провести установчі збори. Ініціювати їх проведення повинні не менше 3 власників квартир у будинку. Брати участь можуть тількивласники квартир та нежитлових приміщень у будинку, а також їх представники за довіреністю. 3.
На збори необхідно винести питання про створення об’єднання, його назву, статут ОСББ, вибір членів правління, особу, яка займатиметься реєстрацією від імені інших мешканців. 4.
Рішення приймаються більшістю голосів всіх мешканців будинку. Кожен власник квартир має кількість голосів, пропорційну загальній площі його квартири в площі всіх квартир у будинку. Якщо одному із власників належить понад 50% квартир, у такому випадку кожен власник має тільки один голос. 5.
У випадку, якщо на зборах необхідної кількості голосів для прийняття рішення не набрано, необхідно провести письмове опитування мешканців, які не з’явилися на збори, та врахуватиїх голоси. 6.
Якщо необхідна кількість голосів «за» набрана, отже, рішення прийнято та необхідно провести реєстрацію об’єднання, якщо ні – це не позбавляє мешканців права повторно провести установчі збори або провести загальні збори мешканців, на якому розглянути питання про залучення управителя без створення ОСББ.


Обговорити
Додати коментар
Коментарі (0)
Веб-ресурси
pres
vru
loda
up
mermu
mrong
lor
Увійти через: