Телефон для зв´язку:
(03255) 73-1-35
» » Як викорінити борщівник Сосновського

Як викорінити борщівник Сосновського

22 квітня 2019, Понеділок
12
0
0
Як викорінити борщівник Сосновського
Борщівник Сосновського – багаторічна високоврожайна культура, був завезений з Кавказу в якості перспективної силосної культури. Коли з»ясувалося, що поїдаючи корм,виготовлений з борщівника, корови давали
молоко з гірким присмаком, яке було непридатним для споживання,запроваджену культуру покинули напризволяще.Це згодом стало тихою катастрофою через визрівання значної кількості насіння борщівника і значного його розповсюдження.
Висота рослини-2-5 м,товщина стебел до 10 см,урожайність зеленої маси 500-700 ц/га. На одному полі може рости 7-8 років. Сходи із насіння та кореневих бруньок появляються з березня по травень,цвіте з другого року життя, починаючи з червня до вересня, а насіння дозріває від липня до жовтня.
Це холодостійка культура. Насіння проростає при 1-20С, а сходи з»являються при 7-100С. Витримує приморозки до 6-80С, а взимку мінус 2-250С без снігу і 35-400С морозу при наявності снігового покрову.Вимогливий до вологи, у посушливих умовах росте повільно. Основними місцями його зростання є потічки, береги річок,узбіччя доріг, деградовані пасовища.
Шкодочинність культури.
Особливістю борщівника є те, що зелена маса містить фурокумарин,який під впливом сонячної енергії спричиняє дуже сильні опіки при контакті з рослиною відкритих частин тіла. Навіть найменше торкання до рослин, особливо під час викидання цвітоносів, викликає сильні опіки(від 1 до 3 ступеня), які важко гояться, викликають ряд дерматитів(особливо при попаданні на місце опіку сонячних променів).
Заходи боротьби.
Оскільки борщівник є небезпечним видом,то необхідно систематично проводити заходи по перешкоджанню його поширення. Для боротьби з отруйною рослиною існують різні методи –механічне та хімічне знищення.
Для того,щоб механічний метод був ефективним,потрібно систематично підрізати корені на глибині 8-12 см та багаторазово підкошувати паростки,що відростають. Не припиняти такі роботи протягом кількох років до тих пір, поки не будуть знищені всі кореневища та насіння в грунті.
Ефективніший метод боротьби - хімічний. Внесення зареєстрованих в Україні, рекомендованих на основі гліфосатів, дикамби, сульфініл-сечовин і інших гербіцидів проводиться при висоті рослин до 10-20 см навесні або після підкошування.
Найкращий ефект дає застосування бакової суміші : Раундап Макс 6 л/га + Альфа Дікамба 0,6 л/га + 250 грам аміачнії селітри. Для ранцевого оприскувача на 10 л. води – Раундап Макс 120 міліграм + АльфаДікамба15 міліграм + аміачна селітра 50 грам, які можна придбати у спеціалізованих магазинах.Витрата робочої рідини 300 л/га. Якщо ж упущено момент і рослини зацвіли, то скошену масу /борщівник цвіте з липня і майже до вересня/ обов»язково треба спалювати, бо насіння дозріває навіть тоді, коли рослина скошена. А одна така рослина дає 15-20 тисяч летючих насінин. Причому насіння може прорости в грунті навіть через 10-12 років. Знищуючи зарості борщівника Сосновського, не слід: -скошувати рослини борщівника в період цвітіння і на початку дозрівання плодів; -застосовувати не зареєстровані в Україні і не рекомендовані гербіциди; -під час роботи з борщівником не можна бути роздягненим або мати незахищені ділянки тіла; -скошений матеріал не можна залишати кинутим на місці без скидання на купи і спалювання;
Зважаючи на те, що бур»ян викликає опіки шкіри при контакті з рослиною, всі роботи по його знищенню треба проводити в захисному одязі.
Тільки взявшись всією громадою,поєднуючи різні методи знищення протягом кількох років, можна позбутися цього лиха.
Головний спеціаліст відділу контролю за обігом ЗЗР Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області
Л.В.Ціж
Обговорити
Додати коментар
Коментарі (0)
Веб-ресурси
pres
vru
loda
up
mermu
mrong
lor
Увійти через: