Телефон для зв´язку:
(03255) 73-1-35
» » В рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО» Радехівське бюро правової допомоги консультує Про порядок зарахування до 1-го класу

В рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО» Радехівське бюро правової допомоги консультує Про порядок зарахування до 1-го класу

28 травня 2019, Вівторок
16
0
0
В рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО» Радехівське бюро правової допомоги консультує Про порядок зарахування до 1-го класу
Основний закон держави гарантує право на освіту, де повна загальна середня освіта є обов’язковою. Враховуючи особливу чутливість питання зарахування дітей на навчання до закладів загальної середньої освіти слід виважено підійти до цього питання. Із метою підвищення обізнаності, юристи Радехівського бюро правової допомоги надають правові роз’яснення щодо прийому дітей до перших класів у 2019 році.
При зарахуванні дітей необхідно дотримуватися Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти та науки України від 16 квітня 2018 року № 367. Перш за все, звертаємо увагу на перелік документів, необхідний для зарахування до 1 класу та конкретну дату закінчення їх прийому. Органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади щороку не пізніше ніж за 1 (один) місяць до завершення прийому документів, необхідних для зарахування, визначають дату їх приймання. Однак, строк прийому документів не може бути менше 1 (одного) місяця.
Для зарахування до 1 класу необхідно надати заяву про зарахування. До такої заяви додається: 1) копія свідоцтва про народження дитини ( під час подання заяви також надається для ознайомлення й оригінал); 2)оригінал чи копія медичної довідки за формою первинної облікової документації №086/1-о. 3) документи, необхідні для позачергового зарахування (подаються за наявності та на засадах добровільності; працівники закладів освіти не мають права їх обов’язкового витребування).
Щодо визначення місця проживання дитини або одного з її батьків для позачергового зарахування, то в першу чергу зараховуються діти, місце проживання яких на території обслуговування закладу загальної середньої освіти підтверджене. Тому, для реалізації такого права необхідно подати документ місця проживання дитини чи одного з її батьків на території обслуговування закладу. Звертаємо увагу, що місце проживання дитини або її батьків (одного з її батьків) та місце реєстрації їхнього проживання не є тотожними поняттями, тому практика використання місця реєстрації, як єдиного можливого підтвердження відповідного місця проживання, є обмеженням прав дитини на першочергове зарахування.
Для підтвердження інформації про місце проживання дитини надається один з таких документів (за вибором особи, яка подає заяву): 1) паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні) одного з батьків дитини чи законних представників;
2) довідка про реєстрацію місця проживання особи (дитини або одного з її батьків чи законних представників); 3) довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи; 4) документ, що засвідчує право власності на відповідне житло (свідоцтво про право власності, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, договір купівлі-продажу житла тощо); 5) рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання; 6) документ, що засвідчує право користування житлом (договір найму/піднайму/оренди тощо), укладений між фізичними особами; 7) довідка про проходження служби у військовій частині; 8) акт обстеження умов проживання та інший офіційний документ, що містить інформацію про місце проживання дитини та/або одного з її батьків чи законних представників.
Отже, директори закладів загальної середньої освіти при вирішенні питання щодо першочергового зарахування дитини до 1 класу та розгляді документів, що мають підтверджувати місце проживання дитини або її батьків на території обслуговування відповідного закладу загальної середньої освіти, зобов’язані переконатися у тому, що документ:містить інформацію, яка підтверджує чи посвідчує місце проживання дитини або її батьків (одного з батьків) на території обслуговування відповідного закладу; складено, видано чи посвідчено особою, яка уповноважена на це відповідно до закону; складено за формою та з реквізитами, визначеними відповідним нормативно-правовим актом.
Звертаємо увагу, що відповідно до Кримінального кодексу України до кримінальної відповідальності можуть бути притягнені будь-які особи, які підробили документ із метою підтвердження права на першочергове зарахування дитини до 1 – го класу. Консультації з будь-яких правових питань мешканці Радехівського району
мають змогу отримати в Радехівському бюро правової допомоги за адресою
: м. Радехів, пр.Відродження,7, тел. (03255) 4-10-79 Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –
0-800-213-103 (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)
Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.
Обговорити
Додати коментар
Коментарі (0)
Веб-ресурси
pres
vru
loda
up
mermu
mrong
lor
Увійти через: