Телефон для зв´язку:
(03255) 73-1-35
» » Зміни у наданні пільг і субсидій

Зміни у наданні пільг і субсидій

29 жовтня 2019, Вівторок
8
0
0
Зміни у наданні пільг і субсидій
Стосовно надання пільг З 1 жовтня 2019 року стартувала монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Це передбачено Постановою КМ України № 373 від 17 квітня 2019 року « Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі». Функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова. Управління соціального захисту населення розраховують щомісяця суму пільги виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із законом, кількості членів сім’ї, які мають таке право відповідно до законодавчих актів, та з урахуванням встановлених цін/тарифів (внесків) і державних соціальних нормативів у сфері житлово-комунального господарства. Стосовно призначення субсидії на наступний період Відповідно до Положення про призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 встановлено, що громадянам, яким була призначена житлова субсидія в неопалювальному сезоні 2019 року, житлова субсидія на опалювальний період 2019-2020рр. призначається автоматично без звернень громадян у готівковій формі. Повторно з заявою та декларацією у жовтні мають звернутися:
-
орендарі житла;
-
внутрішньо переміщені особи;
-
домогосподарства, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих осіб;
-
домогосподарства, де є непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;
-
якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства відбулися зміни. Громадянам, які одержували житлову субсидію в попередньому опалювальному сезоні і у них наявна заборгованість з оплати послуг, субсидія на наступний період призначається у грошовій безготівковій формі після вирішення питання з наявною заборгованістю. Особам, які вперше звертаються за субсидією на житлово-комунальні послуги, вона призначається у грошовій готівковій формі на підставі декларації і заяви. Субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням заявника. Якщо у 2019 році є призначена субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, то звернутися можна буде після 1 січня наступного року. Стосовно інших змін в порядку надання субсидій Надано право комісіям призначати житлову субсидію домогосподарствам: які мешкають у житловому приміщенні, опалювальна площа якого перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200 кв. метрів для індивідуального будинку, якщо у складі домогосподарства є особа з інвалідністю з ураженнями опорно-рухового апарату, яка пересувається на візках і яку забезпечено цим житловим приміщенням за рахунок державного чи місцевого бюджету; якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особа, яка має заборгованість зі сплати аліментів, але вона перебуває у місцях позбавлення або обмеження волі.
Стосовно оплати за комунальні послуги Громадяни, яким призначено житлову субсидію в грошовій формі, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми житлової субсидії, перерахованої виконавцям комунальних послуг або виплаченої їм готівкою.
Стосовно змін, які набрали чинності з 22.10.2019 року
20 жовтня 2019 року Урядом внесені зміни щодо спрощення умов призначення житлових субсидій окремим категорія громадян. Такими змінами надано можливість призначати житлові субсидії дитячим будинкам сімейного типу на понаднормову площу житла. Також при призначенні субсидії до доходу дитячим будинкам сімейного типу не враховується матеріальна допомога та стипендія на дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також придбані транспортні засоби. Передбачено, що під час призначення житлової субсидії не враховуються доходи одного з подружжя, якщо обом більше 60 років і вони проживають у сільській місцевості або селищах міського типу, у разі коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. Субсидія військовослужбовцям призначатиметься без отримання інформації про сплату ними єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. За наявності причепа, з дати випуску якого минуло менше 5 років, домогосподарство матиме право на субсидію. Право осіб, яким субсидія призначена до набрання чинності постанови №878 від 20.10.2019 року не переглядається. До уваги громадян, які отримують житлові субсидії Громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів проінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про виникнення обставин щодо:
- здійснення купівлі або іншим законним способом набуття права власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб, будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги на суму, яка перевищує 50 тис гривень (набуття права власності або володіння на транспортний засіб незалежно від розміру вартості транспортного засобу)Особи, які не одержують пенсії, а також одержувачі субсидії, які отримують пенсію в іншій адміністративно-територіальній одиниці (відмінній від місця оформлення субсидії), самостійно надають структурним підрозділам з питань соціального захисту населення інформацію про спосіб виплати та/або реквізити рахунка в уповноваженому банку. До надання відповідних даних одержувачем субсидії її виплата здійснюється через виплатні об'єкти АТ "Укрпошта" за адресою, зазначеною у заяві. Стосовно змін до Порядку призначення субсидій, які наберуть чинності з 01.05.2020 року
Внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 р. № 1156 «Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії», якими з 1 травня 2020 року збільшено розмір плати за комунальні послуги з 15 відсотків на 20 відсотків від середньомісячного сукупного доходу домогосподарства.
Обговорити
Додати коментар
Коментарі (0)
Веб-ресурси
pres
vru
loda
up
mermu
mrong
lor
Увійти через: