Телефон для зв´язку:
(03255) 73-1-35
» » Степан Рудницький взяв участь у скайп-нараді

Степан Рудницький взяв участь у скайп-нараді

01 квітня 2020, Середа
20
0
0
Сьогодні, 31 березня, голова Радехівської РДА Степан Рудницький взяв участь у скайп-нараді, яку провів заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. Однією з головних тем була протидія спалювання сухої трави. Також під час наради йшлося про забезпечення на території області чистоти і порядку та збереження прав дітей під час карантину. "Дуже важлива є інформаційна робота, яку роблять РДА. Але цього недостатньо. Маємо розуміти, що більшість в селі знають, хто підпалює поля. Попри те, що штрафи суто за підпал трави малі (від 170 грн), вже сьогодні є низка норм різних законів, які дозволяють притягнути до відповідальності і паліїв, і власників полів. Ми перелічили головам РДА ці можливості. Мусимо всі разом зупинити цю критичну ситуацію з підпалами”, - наголошує заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. Поки правки до екозаконів не прийняті, кілька порад, як притягнути до відповідальності тих, хто підпалює поля, та запобігти новим підпалам, озвучив директор департаменту екології на природних ресурсів Руслан Гречаник. 1. Наразі складати протокол про підпал мають право представники Держекоінспекції. На кожні вихідні, на офіційне прохання голови РДА чи органу місцевого самоврядування, інспектор з охорони навколишнього природного середовища може патрулювати поля. Також його потрібно викликати на кожну пожежу.
Якщо не може бути державний інспектор, може бути громадський інспектор. 2. Більшість пожеж відбуваються тому, що земля використовується не за своїм цільовим призначенням. Пустує, як кажуть у народі. Тут допоможе управління з охорони і використання земель Головного управління держгеокадастру у Львівській області. Цьому управлінню органи місцевого самоврядування можуть передати інформацію про ділянки, які використовують неналежним чином. Інспектори управління охорони і використання земель мають право поїхати та оштрафувати кожного землевласника за нецільове використання землі. І навіть після пожежі вони можуть оштрафувати власника чи орендаря ділянки за порушення родючості грунту. 3. Голови РДА також можуть зібрати мисливців та домовитися з ними про створення рейдових бригад. Відповідно до законодавства, мисливці мають право складати протоколи. Ці рейдові бригади, разом з державними екоінспекторами, можуть патрулювати поля, як мінімум, на вихідних.
Також право штрафувати за порушення правил благоустрою мають адмінкомісії органів місцевого самоврядування. За наслідки пожежі вони повинні штрафувати.
Обговорити
Додати коментар
Коментарі (0)
Веб-ресурси
pres
vru
loda
up
mermu
mrong
lor
Увійти через: