Телефон для зв´язку:
(03255) 73-1-35
» » Алгоритм обміну правами користування земельними ділянками в масиві земель сільськогосподарського призначення

Алгоритм обміну правами користування земельними ділянками в масиві земель сільськогосподарського призначення

21 травня 2020, Четвер
9
0
0
Алгоритм обміну правами користування земельними ділянками в масиві земель сільськогосподарського призначення

Алгоритм обміну правами користування земельними ділянками в масиві земель сільськогосподарського призначення:
Істотний землекористувач письмово звертається до власника (орендаря) земельної ділянки з пропозицією, у якій зазначає, зокрема, земельні ділянки, правами користування щодо яких пропонується обмін, та розмір майнової шкоди, заподіяної внаслідок такого обміну.
До звернення додається: - підписаний з однієї сторони проєкт договору оренди (суборенди); - підписаний з однієї сторони проєкт договору оренди (суборенди) земельної ділянки, право користування якою пропонується передати взамін; - засвідчену копію договору оренди земельної ділянки (якщо істотний землекористувач виступає орендарем земельної ділянки, право користування якою пропонується передати взамін).
2. Власник або орендар протягом одного місяця з дня одержання пропозиції зобов’язаний розглянути звернення і підписати договір оренди (суборенди) або надати письмову мотивовану відмову в його укладенні. У разі негативної чи необґрунтованої відповіді, відсутності відповіді ініціатор може звернутися до суду. Законом чітко визначені випадки, коли укладення договору у судовому порядку не допускається відповідно до ст. 8-2 Закону України «Про оренду землі»: - за угіддями належить до багаторічних насаджень і на ній закладено багаторічні насадження; - на земельній ділянці розташоване нерухоме майно; - належить до земель сільськогосподарського призначення несільськогосподарських угідь (крім польових доріг, розташованих всередині масиву земель сільськогосподарського призначення); - поєднана спільними межами із масивом земель сільськогосподарського призначення і її місце розташування не створює черезсмужжя для особи, якій належить право користування істотною частиною масиву земель сільськогосподарського призначення; - розташована в іншому масиві земель сільськогосподарського призначення, ніж та, що передається в користування взамін; - не належать до земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, особистого селянського господарства або фермерського господарства; - має різний склад угідь та рельєф; - має нормативну грошову оцінку, що відрізняється від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що передається в користування взамін, більш як на 10 відсотків. Рішення суду про визнання договору оренди (суборенди) укладеним є підставою для державної реєстрації права оренди (суборенди) земельної ділянки в порядку, визначеному законом. Одночасно судом визначаються розмір майнової шкоди, завданої укладенням договорів оренди (суборенди), та порядок її відшкодування.
3. Державна реєстрації права оренди (суборенди) земельної ділянки в порядку, визначеному законом.
4.
Обговорити
Додати коментар
Коментарі (0)
Веб-ресурси
pres
vru
loda
up
mermu
mrong
lor
Увійти через: