Телефон для зв´язку:
(03255) 73-1-35
» » На Закарпатському фестивалі Геннадія Москаля одягнули у традиційний одяг Верховини — уйош і клебан

На Закарпатському фестивалі Геннадія Москаля одягнули у традиційний одяг Верховини — уйош і клебан

31 липня 2018, Вівторок
270
0
0
На Закарпатському фестивалі Геннадія Москаля одягнули у традиційний одяг Верховини — уйош і клебан
фото: сайт Закарпатської ОДА

На Закарпатті пройшли два тематичні етнофестивалі, присвячені самобутній народній творчості та збереженню унікальної природи Карпат.

У смт Воловець відгуляли вже традиційний, ІХ обласний фестиваль коломийки «Дзвінкі перлини Верховини». Почалося свято з колоритної ходи центром селища в супроводі музик та вокальних колективів. Фестиваль, який має на меті демонстрацію та популяризацію розмаїтого місцевого фольклору, цього року зібрав понад три десятки творчих колективів, повідомляє сайт Закарпатської ОДА,

На святі голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль з’явився у традиційному верховинському уйоші і клебані (піджак і капелюх).

– Коломийка є не тільки піснею від народу, а відображенням його історії, своєрідним історичним документом. Вона – один із популярних і улюблених пісенних жанрів верховинців. Висока поезія й народна мудрість, які є в цих піснях, ніколи не стануть архаїкою. Коломийка є і залишиться найбільш живучим жанром народної творчості закарпатців. Я впевнений, що «Дзвінкі перлини Верховини» відкриють нові мистецькі таланти і сприятимуть примноженню духовних надбань нашого крю, — привітав присутніх Г. Москаль.

фото: сайт Закарпатської ОДА Геннадій Москаль у національному одязі Верховини

На фестивальній сцені глядачі могли побачити й почути виступи троїстих музик, сопілкарів, коломийкарів, фольклорних колективів. Окрім того, делегації населених пунктів району презентували гостям виставки та експозиції з демонстрацією місцевої кухні, виробів декоративно-прикладного мистецтва та верховинського побуту. Родзинкою цьогорічних «Дзвінких перлин Верховини» стали виступи гуртів «Гудацька тайстра» та «Лісапетний батальон», а також особливого гостя – народного артиста України Павла Зіброва.

У цей же час на території Ужанського національного природного парку в селі Стужиця Великоберезнянського району проходив ІІ Міжнародний етнографічно-екологічний «Праліс-фест». Метою заходу ще минулого року проголосили популяризацію ідеї збереження флори та фауни Карпатських лісів.

Місце, де проводяться фестини, є унікальним.  Тут на невеликій локації сходяться кордони трьох дружніх країн, на території Нацпарку залишилися букові праліси, які є спадщиною ЮНЕСКО, зовсім поруч ростуть дуби, яким понад тисячу років, неподалік – місце падіння всесвітньовідомого метеориту «Княгиня», а в довколишніх селах місцеві селяни збудували дивовижні дерев’яні церкви, в тому числі й такі, що є світовою спадщиною ЮНЕСКО.

У рамках цьогорічного «Праліс-фесту» біля адмінбудівлі Ужанського національного природного парку було урочисто відкрито пам’ятну стелу-копію, аналогічну тій, що встановлено на горі Кременець, де сходяться кордони України, Словаччини та Польщі. А ще гостей та глядачів фестивалю порадували виступами обласних та місцевих творчих колективів, частували місцевою кухнею, а майстри народно-прикладного мистецтва представили на огляд свої кращі роботи, які можна було і оглянути, і придбати.

– Сьогоднішнє свято відбувається в рамках функціонування Транскордонного біосферного резервату «Східні Карпати», – розповів директор Ужанського національного природного парку Віктор Биркович. – Фестиваль, як і уся наша діяльність, має на меті розвиток двох напрямків – збереження природи та розвиток туристично-рекреаційного потенціалу регіону. Цією територією проходять близько 30 туристичних маршрутів, зокрема й до славнозвісних пралісів. На території Ужанського парку вони ростуть на території 2500 гектарів, їхній вік перевищує 120 років. Наші праліси понад 10 років охороняються ЮНЕСКО і є гордістю усього Карпатського регіону…

«Праліс-фест», заснований минулого року, став ще однією туристичною родзинкою і приводом спільно вирішувати проблему збереження екосистеми транскордонного регіону.
Обговорити
Додати коментар
Коментарі (0)
Веб-ресурси
pres
vru
loda
up
mermu
mrong
lor
Увійти через: