Телефон для зв´язку:
(03255) 73-1-35
» » Дрогобицький солевиварювальний завод (жупа), що є найстарішим підприємством в Україні, варить найкращу в країні сіль

Дрогобицький солевиварювальний завод (жупа), що є найстарішим підприємством в Україні, варить найкращу в країні сіль

03 серпня 2018, П'ятниця
232
0
0
Дрогобицький солевиварювальний завод (жупа), що є найстарішим підприємством в Україні, варить найкращу в країні сіль
фото: Львівський портал

Солеварню відкрили ще у добу Київської Русі (Х-ХIII ст.). У «Паспорті підприємства» вказана дата заснування заводу – 1250 рік.

Ще в добу Київської Русі (Х-ХIII ст.) Дрогобич був відомий як центр солеварної промисловості Прикарпаття і відігравав важливу роль в економічному і культурному житті західноукраїнських земель, повідомляє сайт Львівський портал.

Солеварня безперервно діяла на одному і тому ж місці, біля джерел «сировиці» — соляної ропи. Тому Дрогобицький солеварний завод, що працює й сьогодні, можна вважати найстарішим постійно діючим промисловим підприємством на Україні.

За сіллю до Дрогобича прибували чумаки з різних кінців України – з Поділля, далекої Брацлавщини, Холмщини, Волині. На волинських пристанях над Случем і Горинню дрогобицьку сіль вантажили на річкові судна – ком’яги і сплавляли до Прип’яті, а далі Дніпром аж до самого Києва…

На даний час у старенькій будівлі досі випускається продукція двох видів: «Сіль кухонна виварна йодована» і «Сіль кухонна виварна без добавок».
Обговорити
Додати коментар
Коментарі (0)
Веб-ресурси
pres
vru
loda
up
mermu
mrong
lor
Увійти через: