Телефон для зв´язку:
(03255) 73-1-35
» » Чому київський пам’ятник Іллі Муромцю українці розкритикували

Чому київський пам’ятник Іллі Муромцю українці розкритикували

07 серпня 2018, Вівторок
102
0
0
Чому київський пам’ятник Іллі Муромцю українці розкритикували
фото УНІАН

«Справа у тому, що класична українська міфологія не відносить цього билинного героя до нашого з вами епосу», — пояснює такі питання журналіст Андрій Булгаров у соцмережі Facebook.

«Абсолютно примітивний пам’ятник. Мужик зі списом на коні, піднесене картинно копитце, таких пам’ятників всюди, як колись Леніних. Одноманітно. Ніби жодного разу в цивілізованому світі не були», — пише один з користувачів Facebook.

Зрештою, критикують монумент і за «неісторичність» бороди.

«Ну якого милого борода лопатою в пам’ятника Іллі Муромцю в Києві? Русини голили або підстригали бороди, лопат не носили. Ілля Муромець помер близько 1188 і похований був у Печерській Лаврі. Звідки 11 сторіччя?» — запитував письменник Юрій Винничук ще до відкриття пам’ятника.

«Пам’ятник Іллі — це копія з картини Васнєцова «Богатирі». Саме так відчув «руского» богатиря Віктор Васнєцов. Це не була реконструкція богатирів Васнєцовим — це було бачення тодішньої Росії привласнених героїв», — пише історик і журналіст Олександр Алфьоров.»

Пам’ятник «Ілля Муромець вбиває Солов’я-розбійника за торгівлю шаурмою», — об’єднав київські тренди останніх днів, пише Андрій Шарпенко.

Як відмо, у середу на Трухановому острові в Києві столичний мер Віталій Кличко урочисто відкрив пам’ятник биллиному богатирю Іллі Муромцю.
Обговорити
Додати коментар
Коментарі (0)
Веб-ресурси
pres
vru
loda
up
mermu
mrong
lor
Увійти через: