Телефон для зв´язку:
(03255) 73-1-35
» » 29 серпня Україна відзначає четверті роковини Іловайської трагедії

29 серпня Україна відзначає четверті роковини Іловайської трагедії

29 серпня 2018, Середа
203
0
0
29 серпня Україна відзначає четверті роковини Іловайської трагедії
29 серпня 2018 року — четверті роковини трагедії в Іловайську, коли російські окупаційні війська цинічно розстріляли колони українських військових.

Чотири роки тому українці не могли навіть уявити, наскільки жорстокими й варварськими будуть дії росіян на українській території щодо українців. Підступно, обманом, Градами РФ розстрілювала наших хлопців на східних кордонах України. З Іловайського котла мало кому вдалося вийти живим. Очевидці розповідали, що ті командири, які служили з росіянами, або ж були з ними знайомі в іншій сфері діяльності, наказали своїм підлеглим не йти коридором, який РФ запропонувала. Вони пробиралися до своїх полями, голодні, обірвані, але живі, повернулися додому. Ті ж, хто повірив Кремлю, тепер на Небесах.

Бої за Іловайськ продовжувалися із 6 серпня по 3 вересня 2014 року.

Нагадаємо, українським військовослужбовцям та добровольчим батальйонам вдалося увійти до міста 18 серпня і взяти під контроль більшу його частину, адже з тими, хто прийшов на фронт з Майдану, пробували воювати шахтарі, обдурені російською пропагандою.

Москва, розуміючи, що програє, ввела регулярні війська на територію України. У результаті 23-24 серпня українські військові опинилися в оточенні. Українське керівництво домовилося з  росіянами про те, що вони дадуть коридор для того, щоб вивести людей з оточення. Росія, як завше, обманула.

29 серпня 2014 року за наказом командування генерального штабу ЗС РФ російські військовослужбовці впритул розстріляли з важкого озброєння колони українських військових, разом із трьома полоненими російськими десантниками. В результаті було вбито 366 українських воїнів, 429 зазнали поранень різного ступеню тяжкості, 128 — потрапили у полон. Збройні Сили України понесли значні втрати озброєння і військової техніки на майже 300 млн грн.

Зниклими безвісти внаслідок Іловайської трагедії на сьогодні залишаються 84 військовослужбовці. Ніхто не знає, як склалася їх доля – живі, чи мертві. Надії небагато, зважаючи на те, якою зброєю тоді воювала Росія. Кадри, зняті в той час вражають – українські військові розповідали, що Гради випалювали не тільки дерева, а й каміння. 11 наших вояків тепер перебувають у заручниках у ОРДЛО, повідомляють у Генеральному штабі Збройних сил України. До цієї кількості зниклих безвісти входять тіла та їх фрагменти, які наразі не можуть бути ідентифіковані. За інформацією ГШ ЗСУ, під час боїв у районі Іловайська у 2014 році загинули понад 200 військовослужбовців збройних сил РФ.

29 серпня 2014 року путінський «зелений коридор» з Іловайська  перетворився на розстрільний коридор, справжнє пекло для наших бійців!

Дорогою смерті українців цинічно,  безжально розстрілювали: 366 загиблих та 429 поранених.

Пам’ятаємо!

 
Обговорити
Додати коментар
Коментарі (0)
Веб-ресурси
pres
vru
loda
up
mermu
mrong
lor
Увійти через: