Телефон для зв´язку:
(03255) 73-1-35
» » Чи уникне Україна дефолту — відповідь на це питання залежить від МВФ

Чи уникне Україна дефолту — відповідь на це питання залежить від МВФ

06 вересня 2018, Четвер
100
0
0
Чи уникне Україна дефолту — відповідь на це питання залежить від МВФ
Фото з Твіттер премєр-міністра.

Без грошей МВФ Україні непросто буде вирулити з тієї фінансової ситуації, в якій країна тепер. Тому так з нетерпінням очікували і уряд, і адмінстрація Президента приїзду місії МВФ, від якої залежить допомога.

Місія приїхала, але не поспішає з рішення питання про транш. Нагадаємо, це має бути п’ятий транш з початку співпраці нашої держави з фондом. Розмір — майже 2 мільярди доларів. Ці кошти необхідні для підтримання фінансової стабільності України, для того, щоб ми уникнули технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

Загалом програма, за якою тепер Україна првцює з МВФ, закінчужться наступного року. Загальна вартість фінансової підтримки міжнародного фонду мала скласти 17,5 мільярда доларів. Проте уряд України зміг отримати лише 4 повноцінних транші на загальну суму 8,7 мільярда доларів. Грошей не давали, бо ми не виконували взятих на себе зобов’язань. Зокрема, нас критикували за повільно й не наповну втілювані реформи, вимагали збалансувати бюджет. Йшлося про підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня.

Наразі вартість газу уряд, як було повідомлено, збирається збільшити вже в жовтні, як збалансовуватимуть бюджет, за рахунок зменшення яких витрат, поки невідомо. Адже й тепер, коли впровадили нові правила надання субсидій, уряд запевняє, що люди, які їх отримували, не постраждають.

Місія фонду працюватиме в Україні з 6 по 19 вересня. Зможуть урядовці переконати представників МВФ у тому, що роблять правильні кроки на шляху до позитивних змін у державі, — побачимо вже через два тижні по тому, чи втримається наша гривня, чи можемо сподіватися на подальшу підтримку МВФ. На таку співпрацю покладається уряд, бо за інших обставин у передвиборчий сезон буде непросто переконати українців, що 4 попередніх роки м’які крісла в міністерствах займали не дарма. Не дарма не для себе, а для громади.

Тіна Влад.
Обговорити
Додати коментар
Коментарі (0)
Веб-ресурси
pres
vru
loda
up
mermu
mrong
lor
Увійти через: