Телефон для зв´язку:
(03255) 73-1-35
» » Відомий письменник розповів, в чому схожі українці і португальці

Відомий письменник розповів, в чому схожі українці і португальці

01 жовтня 2018, Понеділок
113
0
0
Відомий письменник розповів, в чому схожі українці і португальці
фото: lysty.net

У далекому 1938 р. Юрій Русов видав у Львові книгу про португальського політичного діяча Салазара, пише журнал думки і чину «Листи до приятелів».

У цій книжці читаємо: «Портуґалець своєю душею і темпераментом багато в чому нагадує українця. Він мелянхолійний, і та мелянхолія виявляється в його сумних сентиментальних народніх піснях. Сей «сум», здається, є лише у нас і в портуґальців. Як українець, «вколисаний в сумирний шум пшениць», так і портуґалець, омріяний своїми романтичними краєвидами, сумує над зусиллям, яке хоч і треба б зробити, але не варто; сумує над тим, що «там добре, де нас нема». Він має, як і ми, всі хиби і всі якости хліборобського народу з інстинктовим коханням своєї земельки, лагідністю і спокоєм, а часом і лінощами. Сим народом легко правити, але він потребує, щоб державно-творча верства дбала за нього».

Ця цитата може частково пояснити, чому у 1990-х роках Португалія була одним із найпопулярніших пристановищ для українців, які вирушали по світах у пошуках кращої долі.

Українці – друга за чисельністю іммігрантська меншина Португалії (більше тільки бразильців). За приблизними оцінками нас там 60 тисяч.
Обговорити
Додати коментар
Коментарі (0)
Веб-ресурси
pres
vru
loda
up
mermu
mrong
lor
Увійти через: