Телефон для зв´язку:
(03255) 73-1-35
» » Знайдено давню книгу рецептів, яка розповідає, які страви готували українці 100 років тому

Знайдено давню книгу рецептів, яка розповідає, які страви готували українці 100 років тому

06 листопада 2018, Вівторок
36
0
0
Знайдено давню книгу рецептів, яка розповідає, які страви готували українці 100 років тому
фото: Фейсбук Ігора Роп’яника

Зокрема, мова йде про жителів Галичини. Рецепти з кулінарної книжки, виданої українською мовою ще за австро-угорських часів, оприлюднив франківський художник і журналіст Ігор Роп’яник. Серед чудернацьких назв страв: щупак по-жидівськи, шельфіш печений, перепелиця з рижом, кваічоли, бекаси, чмілюхи, паштет з раків, каляфіори.

«Знайшов помежи маминих старих родинних документів ось таку кулінарну книжечку часів небіжки-Австрії. Судячи з того, серед яких паперів вона зберігалась, то це, видно, книжка, якою користувалась ще моя бабуся або й прабабця… Але я не про це.

Почитав назви страв. Йдеться не про лексику, яка, скоріш всього, незрозуміла нинішньому поколінню, а мешканцям східних регіонів – поготів. А про те, що кухня галичан була вишукана і багата. У тодішніх крамницях все можна було для цього придбати. Поки не прийшла дика більшовицька голота, яка тільки й знала водку-сєльодку і картошку, і накликала голод на наш нАрід.

До речі, чимало з тих, здавалося б, дивних назв та й самі страви я знаю змалку, мама готувала їх, навіть незважаючи на скрутні часи.

Отже, що полюбляли галичани років 100 тому? Потравка з качки з пармезаном, пантарки печені, щука в майонесї, щупак з сарделевим сосом, щупак по жидівськи, шельфіш печений, перепелиця з рижом, кваічоли, бекаси, чмілюхи, паштет з раків, каляфіори, компот з дактелїв, компот з прунелїв, компот з фіґ, салата швайцарська, шмар з кукурудзяного ґрисїку, лєґуміна цитринова, будинь чоколядовий, кох дамський (Damenkoch), суфлєт з морелів, маренґи зі сметаною, крем з мараскіно, блян-манже міґдаловий, зульц в рожі, бабочка цісарська до кави, штанґлики солоні, альберти…І багато-багато іншого», — написав Ігор Роп’яник.
Обговорити
Додати коментар
Коментарі (0)
Веб-ресурси
pres
vru
loda
up
mermu
mrong
lor
Увійти через: