Телефон для зв´язку:
(03255) 73-1-35
» Витків в умовах незалежності

Витків в умовах незалежності

Витків в умовах незалежності

Провал ГКЧП в Москві означав поразку реакції в країні, злам тоталітарної системи. Колишні союзні республіки почали брати владу в свої руки. 24 серпня 1991 р. Верховна Рада України прийняла історичний Акт проголошення незалежності України. Ця дата стала для витківців і всієї України доленосною. До неї йшли довго і важко — століттями. Йшли крізь сталінські катівні, голодомор, війни і розрухи.

Вільна Соборна Україна - це вільний і шанований світовою спільнотою український народ. Як людина без житла безпритульна і беззахисна, так і народ без своєї держави є ніхто, на якого може напасти будь-хто.

Колгоспна система в Україні почала розвалюватися з 1992 р. з прийняттям Земельного кодексу України. У цьому документі йдеться про запровадження поряд з державою також колективної і приватної форм власності на землю, що стало першим етапом земельної реформи. Основною метою реформи було ліквідувати монополію державної власності, відновити приватну власність на землю і засоби виробництва, відродити у селян почуття власника, який би сам приймав рішення і відповідав на них та ефективно господарював на землі.

В результаті земельної реформи у Виткові земельні ділянки громадян оформлені актами державного зразка:
- на присадибні ділянки - 89 громадянам;
- державні акти на паї - 410.
- загальна площа землі Нововитківської сільради - 4017 га
- резервний фонд - 79 га;
- фермерський фонд - немає;
- для роздержавлення і приватизації - 857 га;
у тому числі:
- рілля - 484 га;
- сіножаті - немає;
- пасовища - 373 га.

В 1997 р. земельні сертифікати отримали — 427 громадян.
- середня частка земельного паю - 2,45 га;

Колгосп ім. Кірова, заснований у 1949 році, в 1992 р. перейменовано в спілку селянських господарств (ССГ) „Білий Стік“. А з 26 грудня 1997 р. ця ССГ стала Приватно-орендним сільськогосподарським підприємством (ПОСП) „Відродження“, що орендує 802 га землі.

Земельні частки (паї) належать до загального масиву земель ПОСП „Відродження“, яке їх обробляє. Причому меж паїв не визначено, оскільки земельний пай то ще не конкретна земельна ділянка, а тільки право громадянина на виділення її із земель ПОСП „Відродження“. Це право засвідчує окремий документ -земельний сертифікат.

Земельна реформа поки-що не подолала усіх проблем у сільському господарстві. Виникає багато запитань, зокрема, чи правильно здійснюється ця реформа? Чи рухаємося в доброму напрямку? Звичайно є сумніви. Світовий досвід показує, що у ринковій конкуренції, переважно, виживають великі господарства. Вони мають змогу придбати техніку, правильно проводити сівозміни тощо.
Окремі статистичні дані Нового Виткова станом на 1 липня 2005 року:
-населення, всього - 1189 чол.
-житлових будинків - 374;
- пустуючих - 25;

У приватному секторі є:
- легкових автомобілів - 52;
- вантажних - 3;
- тракторів - 18.

Наявність великої рогатої худоби, всього - 420 голів;
- у тому числі корів - 288 голів;
- коней - 82 голів;
- свиней - 464 гол.

Хочеться вірити, що в невдовзі земля буде мати свою справжню ціну, що буде паритет цін на промислову і сільськогосподарську продукцію та що й покращиться кредитування - і все це сприятиме розвиткові села.

Дзьобан О. Історія Нового Виткова. - Львів, 2006., ст. 228-230.
Веб-ресурси
pres
vru
loda
up
mermu
mrong
lor
Увійти через: